Liittohallitus

Kokoomuksen Naisten Liiton ylintä päätäntävaltaa liitto- ja edustajakokouksien välillä käyttää säännöllisesti kokoontuva Kokoomusnaisten liittohallitus. Liittohallitus valmistelee liiton poliittiset kannanotot ja lausunnot ja vastaa järjestötoiminnan koordinoinnista ja kehittämisestä. Liittohallitus vastaa myös liiton jäsenyhdistyksiin, vaalitoimintaan sekä edustaja- ja liittokokouksiin liittyvistä asioista sekä käsittelee liiton jäseniin ja talouteen liittyviä kysymyksiä.

Puheenjohtaja

_DSF5692-3

Saara-Sofia Sirén

Kansanedustaja, kaupunginvaltuutettu, KTM, FM
Turku, Varsinais-Suomi
Sähköposti: saara-sofia.siren(at)eduskunta.fi,
puh. +35850 5132 051
www.saarasofia.fi

Varapuheenjohtajat

_DSF5714

Larisa Arminen

Toimistopäällikkö, KTM, Kaakkois-Suomen Kokoomusnaisten pj.
Lappeenranta, Kaakkois-Suomi
Sähköposti: larisa.arminen@geocom.fi,
puh. 05064912

_DSF5833

Raija Lummi

Lehtori, kaupunginvaltuutettu, Lapin Kokoomusnaisten pj.
Tornio, Lappi
Sähköposti: raija.lummi(at)gmail.com
puh. 040 520 0714
raijalummi.blogspot.fi

Liittohallituksen jäsenet

_DSF5746

Rimma Ahonen

Tampere, Pirkanmaa
rimma.ahonen@student.hamk.fi

_DSF5733

Raili Paavonen

Jyväskylä, Keski-Suomi raili.paavonen@poke.fi

_DSF5896

Kristiina Tikkala

Espoo, Uusimaa
Sähköposti: kristiina.tikkala@kolari.fi

_DSF5845

Jaana Urpilainen

Kempele, Pohjois-Pohjanmaa
Sähköposti: jaana.urpilainen@jpcaravan.fi

_DSF5741

Anna-Maija Renko

Erikoiseläinlääkäri, Pohjanmaan Kokoomusnaisten pj.
Kauhava, Pohjanmaa
Sähköposti: anna-maija.renko@renko-renko.fi
puh. 0503009727

_DSF5851-2

Marju Sjösten

Terveydenhoitaja, opetushoitaja
Pori, Satakunta
Sähköposti: marju.sjosten(at)pori.fi
puh. 044 327 0358

_DSF5818

Salla Mäkelä

Lahti, Häme
makelasma@gmail.com

_DSF5876

Heleena Uusi-Illikainen

Joensuu, Savo-Karjala
heleena.ui@gmail.com

_DSF5863

Nina Virto-Väisänen

Helsinki
ninavirtovaisanen@gmail.com

KNAL_LIITTOHALLITUS_2018-013

Minna Mustakallio

Luottamustaloudenhoitaja
minna.mustakallio@kolumbus.fi

Liittohallituksen varajäsenet

Strömholm Sari, Pirkanmaa

Rautapää Teresa, Häme

Saikkonen Leila, Keski-Suomi

Godin Pilvi-Sisko, Satakunta

Vilén Sari, Uusimaa

Yli-Luukko Susanna, Pohjois-Pohjanmaa

Seppälä Kati, Savo-Karjala

Haapaniemi Janina, Helsinki

Anttila Kyllikki, Pohjanmaa

Työvaliokunta

Liittohallitus valitsee keskuudestaan työvaliokunnan, jonka tehtävänä on valmistella liittohallitukselle tehtävät ehdotukset, valvoa liittohallituksen puolesta sen päätösten toimeenpanoa ja hoitaa liittohallituksen sille antamia tehtäviä.

Työvaliokuntaan kuuluvat liiton puheenjohtaja ja varapuheenjohtajat, 1-2 liittohallituksen muuta jäsentä sekä liiton luottamustaloudenhoitaja.